محل تبلیغات شما

سازمان سنجش از چند هفته قبل از زمان مشخص شده در دفترچه دوم انتخاب رشته ارشد، در چند نامه، بخشنامه و سپس کد کاربری و رمز عبور مورد نیاز برای ورود ب پنل سازمان سنجش را برای دانشگاه ها می فرستد تا شاگرد اول هایشان را معرفی کنند.

این سهمیه شامل دانشجوهایی می شود ک زیرمجموعه وزارت علوم باشند، مثل دانشجوهای دانشگاه دولتی، پیام نور و علمی کاربردی. و شامل دانشگاه آزاد نمی شود.

شما باید مدرک کارشناسی پیوسته را حداکثر در 8 ترم گذرانده باشید، یا کارشناسی ناپیوسته تان را حداکثر در 4 ترم گذرانده باشید.

نکته 1 : ترم تابستان جزء ترم های تحصیلی محاسبه نمی شود. ب عنوان مثال من کارشناسی ناپیوسته را در 4 ترم + ترم تابستان تمام کردم و شامل این سهمیه هم شدم. 

نکته 2 : اگر 7 ترمه کارشناسی پیوسته گرفته اید شامل سهمیه می باشید.

نکته 3 : فقط یک بار قادر ب استفاده از این سهمیه هستید و این سهمیه تا یکسال پس از فارغ التحصیلی شما قابل استفاده است.

زمان باز شدن پنل سنجش برای ورود مشخصات شاگرد اول و استعدادهای درخشان، در دفترچه ی انتخاب رشته مشخص می شود (یعنی دفترچه دوم) و معمولا در صفحات اول دفترچه قرار دارد. 

برای گرفتن سهمیه شما باید چند هفته قبل از باز شدن پنل سنجش ب آموزش دانشگاهتان مراجعه کنید. اگر در جریان این سهمیه بودند ک چ بهتر. اما اگر در جریان نبودند نگران نشوید، نامه های سنجش هر ساله ب دانشگاه شما ارسال می شود اما چون دانشجویان بعضی دانشگاه ها (مثل دانشگاه های علمی کاربردی) به ندرت از این سهمیه استفاده می کنند، مسئولان دانشگاه شما سرسری از آن گذشته اند.

بنابراین لازم است شما حتی قبل از ارسال نامه سنجش ب دانشگاهتان سر بزنید تا در ذهنشان بماند ک قرار است این سهمیه را برای شما رد کنند و وقتی نامه سنجش رسید آن را دور نیندازند (:

در انتهای دفترچه انتخاب رشته، فرمی برای معرفی شاگرد اول و یا استعداد درخشان وجود دارد، آن را کپی بگیرید و ب دانشگاه بدهید تا معدل و شاگرد اول بودنتان را تایید کنند.

در نهایت اگر مثل من خیلی بدشانس بودید و پسورد و کد کاربری ب دست دانشگاهتان نرسیده بود، در مهلت مقرر( ترجیحا همان روز اول) نامه ای از دانشگاه مبنی بر دریافت کد کاربری و رمز عبور بگیرید و ب دبیرخانه سازمان سنجش (پل کریمخان) ببرید. نامه ی شما اسکن شده و در عرض 10 دقیقه ب مسئول مربوطه ارجاع می شود. نام کارشناس و شماره تماس او را از دبیرخانه بگیرید و با تماس گرفتن با کارشناس مربوط این مشکل را بر طرف کنید.

من ب کارشناسی ک ب من معرفی کردند زنگ زدم و از اونجا ک خود برگه ی معرفی من ضمیمه ی نامه بود، خود اون کارشناس لطف کردن برام تو پنل سازمان واردش کردن و دیگه ب کد کاربری و رمز عبور هم نیاز نشد.

اگر سوالی در این مورد دارید در صورتی ک جوابش رو بدونم حتما در نظرات پاسخ می دم. 

نحوه گرفتن سهمیه شاگرد اولی

سه شنبه هایی ک نمی گذرند...

پاتی، من، اندیشمند، وحید بزرگه...

ب ,سهمیه ,دانشگاه ,سنجش ,ک ,ترم ,این سهمیه ,کد کاربری ,می شود ,شاگرد اول ,کاربری و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدرسه شاد